Skraplacze w chłodnictwie - ubrania robocze

Skraplacze zamieniają parę w ciecz. Dzięki temu można odzyskać ciecz i użyć ją ponownie. Skraplacze są powszechni stosowane w wymianie ciepłą. Nawet w sektorze chłodniczym skraplacze są coraz częściej doceniane.

Przemysł chłodniczy rozwija się bardzo prężnie. Nowoczesne technologie pozwalające na mrożenie produktów taki sposób, aby nie nie straciły swoich wartości odżywczych i kulinarnych, pobiły serca klientów.

Wielkie chłodnie muszą być obsługiwane przez wielu ludzi. Temperatura w takich chłodniach to nawet -49°C. Dlatego pracownicy muszą mieć bardzo dobrą odzież ochronną, aby się nie przeziębili.

Normy dotyczące odzieży ochronnej są ściśle określone przez Unię Europejską. Niestosowanie się do tych zaleceń prowadzi do konsekwencji, które poniesie pracodawca. Jest to związane z narażaniem życia i zdrowia pracowników. Ubranie ochronne przy niskich temperaturach to kombinezon, kurtka, czapka, rękawiczki, buty i kask.

Firmy szyjące odzież ochronną prześcigają się w nowoczesnych materiałach i rozwiązaniach, które sprawiają, ze ubrania są wygodniejsze. Łatwość czyszczenia i niewielki ciężar usprawniają pracę. Trzeba także pamiętać, że te ubrania muszą przepuszczać powietrze. Koszt takiego brania to około 900zł brutto.